Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Proč jsem založila tento blog?

Před dvěma roky jsem otevřela knihu Strategies That Work (S. Harvey, A. Goudvis) a zůstala jsem jako u vytržení. Jak je možné, že v edukačně vyspělém světě, jak to nazývá H. Košťálová v posledních Kritických listech, je možné vyučovat literaturu jinak než kladením otázek nebo diktováním historie literatury? Jak je možné, že se v České republice k podobným informacím dostávám velmi těžko, přestože anglicky psaných stránek je nepočítaně? Neoddala jsem se jen stěžování, ale okouzlena jsem četla jak knihy, tak různé další materiály a samozřejmě začala plánovat hodiny. Tím více jsem však postrádala systematický výklad o výuce jednotlivých strategií, základní terminologii a všech možných úskalích.

Tímto blogem chci tedy napodobit anglicky psané blogy, které vytvořily zásobárnu informací, metod, aktivit a připomínek, které pomáhají vnímat texty pomocí strategií čtení, a podělit se o postřehy, reflexi, starosti a trápení. Ocenila bych, kdyby čtenáři mého blogu přidali na tyto stránky své komentáře, zkušenosti a metody a připojili se tak ke spoluvytváření „edukačně vyspělejšího světa“.

Strategies that Work


    nikdo zatím nehodnotil

3 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Milá Ludmilo,
  držím palce a těším se, co zajímavého se na Vašem blogu dozvím.

 2. avatar

  Dobrý den, Ludmilo,

  dovolte mi, abych Vám složil velkou poklonu, s jakým skvělím úmyslem zakládáte svůj blog na rvp.cz! Těší mě, že s Vaší ověřenou zkušeností přicházíte i do našich českých vod, jelikož u nás je zatím takovéto sdílení zkušeností, znalostí a inspirací v počátcích.
  Snažíme se to společně měnit a Váš krok k založení si blogu je toho přesně důkazem!
  Přeji Vám tedy mnoho energie a chuti při psaní Vášeho blogu. Také spoustu zaujatých čtenářů a podnětných komentářů ke zpracovaným příspěvkům, stejně jako podnětů pro další rozpracování a diskuze na našem portálu.
  Osobně se, stejně jako Pavlína, velice těším s čím na nás v blogu "zaútočíte"!

 3. avatar

  Děkuji za komentáře. Ani netušíte, kolik odvahy jsem musela sebrat, abych tento blog založila.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.